Kush nuk duhet të konsumojë xhenxhefil?
16:07 | 23 Qershor 2018
Gratë shtatzëna

Xhinxheri pëmban stimulues të fuqishëm natyralë dhe kjo mund të shkaktojë tkurrje të parakohshme.

Njerëzit nën peshë

Xhinxheri është një rrënjë e mahnitshme për njerëzit që duan të humbin peshë. Ai përshpejton metabolizmin dhe shkrin yndyrnat, por kjo gjë dëmton rëndë njerëzit të cilët dëshirojnë të shtojnë peshë, përcjell lajmi.net

Njerëzit me çrregullime në sistemin kardivaskular

Gingeri stimulon dhe rrit rrjedhjen e gjakut. Kjo është diçka shumë e mirë, por për njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e zemrës kjo gjë mund të jetë fatale.

Njerëzit që marrin medikamente

Nëse ju merrni medikamente duhet të shmangni xhenxhefilin. Xhinxheri mund të reduktojë efektin e barnave në trupin tuaj. /Lajmi.net/

Vildane Zeneli
S