Kujtimi për Sarën nga klasa IV/2 dhe kujdestarja

0

Mëngjesi i sotëm shuajti çdo shprese për kthimin tënd, vdekja e papritur të ndau përgjithmonë nga ne, ti shkove për të mos u kthyer kurr më, kurse ne na le me sy të përlotur e dhimbje në zemër.

11117954_891865640876616_1826395356_n

Shkove pa lamtumirën e fundit, e mua mi le fjalët që mi the dikur… Ishe e dashur për të gjithë, e doje shkollën, dëshiroje që të ardhmën te bëhesh mësuese,… Si të vazhdojm tash ne aty ku ti u ndale? Si të hyjmë në klasë, kur ti më sje në vendin tënd? Si ta hap ditarin kur aty është emri yt e ti më nuk je? Si të pajtojme me at që më stë kemi? Si nxënëse ishte e dalluar nga të tjerët, ishte e dashur për të gjithë. I donte shokët dhe shoqet, ku edhe në shumicën e rasteve iu ndihmonte në mësime. Kishte një talent të veçant, mirepo Allahu e zgjodhi për vete, kurse neve nuk na mbetet asgjë tjetër, përpos se të pajtohemi me vendimin e Allahut. “Ne jemi të Zotit, dhe tek Ai do të kthehemi” Ne shpesh herë nuk mundemi të pajtojmë me humbjen e personave të dashur, mirëpo asgjë nuk është në duart tona, dhe se ligji Zotit është i pa thyshëm. Ti do të mbetesh lule më e bukura e pranverës, e cila nuk do të vyshket kurrë, përgjithmonë do të mbetesh në zemrat tona… Të kujtojmë me mallë nxënësit e kl, e IV/2 dhe kujdestarja. Allahu të shpërbleft me Xhenet./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »