Kujdes: Policia rrugore nga ditë e hënë fillon në kontrollime rigoroze!

0
Kujdes: Policia rrugore nga ditë e hënë fillon në kontrollime rigoroze!

Në aksionin e policisë rrugore është përfshirë edhe agjencioni për siguri të trafikut e cila tregon se ku duhet përforcuar dhe ku duhet zvogluar aktivitetet.

Nga dita e hënë filon aksioni në kuadër të aksionit Policisë evropiane me qëllim që të mësohet se di përdoret me rregull rripi i sigurisë.

Përveç kontrollimit për rripin e sigurisë, do të kontrollohet edhe shpejtësia, kontrollimi teknik i veturës dhe dokumentat.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »