Kujdes: Këto janë shenjat se dikush po ua përgjon telefonin!

0

Sot të gjithë kanë telefona celularë dhe nuk është aspak e vështirë për t’i përgjuar ata. Janë disa mënyra se si përgjohet telefoni, e që ju mbase nuk keni mundur t’i vëreni. Telegrafi ju sjell disa shembuj të tillë.

kujdes-k-euml-to-jan-euml-shenjat-se-dikush-po-ua-p-euml-rgjon-telefonin_hd

Kur bateria harxhohet shpejtë, kjo ndodh për shkak se programet e përgjimit shpejt shterin fuqinë kur pajisja juaj nuk përdoret.

Kur telefoni ndalet ngadalë, apo kur merr më shumë kohë se zakonisht për ndalje, kjo është shenjë e përgjimit. Kjo ndodh sepse programet e përgjimit marrin kohë për t’u ndalur.

Tingujt e çuditshëm tregojnë se ka probabilitet të lartë se jeni të përgjuar. Shumë njerëz nuk mendojnë për këtë opsion, meqë thonë se lidhja është e dobët. Megjithatë, teknologjia e sotme është shumë e avancuar dhe moderne që të ketë pengesa të tilla.

Zëri i distonuar, në formë roboti, është dëshmi se dikush po ju xhiron apo po ju dëgjon.

Vëmendje e veçantë duhet t’i kushtoni veprimit jonormal të telefonit, sepse kjo mund të jetë po ashtu dëshmi se ka të instaluar programin për përgjim. Ato lehtë hidhen tek ju përmes e-mailit apo Bluetoothit.

Përgjimet ndodhin edhe në telefonat fiks, sidomos kur dëgjoni gumëzhima dhe shushurima. /Telegrafi/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »