Kufiri në shënjestër që të destabilizohet Bujanoci dhe Presheva!

0

Luftëtarët e Abu Bakir Al-Bagdadit siç shkruan gazeta serbe “Alo”, ka kohë që kanë arritur në Kosovë. Sot askush nuk e di sa janë në numër, por siç shkruan kjo gazetë sipas burimeve të saj gjenden dy qendra stërvitjeje.

xhandart
Këto informacione në jug të Serbisë kanë ardhë nga ana tjetër e kufirit, të cilën javët e fundit e ruajnë një numër i madh i xhandarmerisë serbe, policisë dhe ushtrisë. “Përveç që i stërvitin për aftësi luftarake dhe armë, në këto qendra po pregaditen terrotistët që kanë për detyrë të provokojnë në linjën administrative drejt Bujanocit dhe Preshevës, duke destabilizuar jugun e Serbisë” shkruan kjo gazetë duke iu referuar burimeve të saja.

kufiri

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »