Kryetari i Komunës së Bujanocit priti sot Ministrin e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë

0

kamberi1

Ministri i arsimit, shkencës dhe teknologjisë Mladen Sarcevic, gjatë vizitës së sotme në Bujanoc u njoftua për gjendjen në arsimin në komunën e Bujanocit, nga kryetari i komunës së Bujanocit Shaip Kamberi.

Temë e diskutimit dhe prioritet e paraqitura në takim në mes tjerash ishte marrja e licencave për arsimtarë, funksionimi i shkollave në përgjithësi, Paralelja e fakultetit ekonomik dhe tekstet shkollore për arsimin shqip.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »