Kryetari i KBI: "Ne jemi te Allahut dhe te Ai do te kthehemi"
10:19 | 14 Shkurt 2019
Kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame në Bujanoc z.Sulejman Fejzullahu në mëngjesin e ditës së sotme i dërgoi telegram ngushllimi familjarëve që humbën të dashurit e tyre në aksidentin e ndodhur mbrëm në Magjistralen Shkup-Ttetovë

"Me rastin e aksidentit qe ndodhi rrugës Shkup-Tetovë, ndajmë dhembjen dhe pikëllimin me familjarët e të vdekurve për këtë rast tragjik. Andaj në emrin tim dhe në emër të KBI-Bujanoc, lusim Allahun e Gjithëmëshirshëm që ti mëshiroj të vdekurit ,kurse të lënduarve Allahu ia dhuroftë shërimin, e familjarëve i dhashtë sabrin" Kryetar i KBI në Bujanoc Sulejman Fejzullahu

Kejvina Kthella