Kryetari Arifi sot u takua me Grete Faremo njeriun e dytë të OKB-së

0

Me ftesë të zyres së Kombeve të Bashkuara për projekte në Sërbi, dhe ministrisë së jashtme të R.Sërbisë, kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi sot mori pjesë në evenimentin e organizuar me rastin e vizitës në Sërbi të zonjës Grete Faremo, nënsekretare gjenerale e Kombeve të Bashkuara dhe drejtoreshë ekzekutive e Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Shërbime dhe Projekte.

10968323_10153099963412674_1311334954906451275_n

Zonja Faremo është njeriu i dytë në Kombet e Bashkuara për zhvillim dhe realizim të projekteve, e cila gjatë vizitës së sotme në Sërbi përveç tjerash u takua edhe me 4 kryetarë komunash, në mesin e tyre edhe kryetari Arifi të cilët janë përfitues të mjeteve finansiare nga UNOPS nëpërmjet PROGRES-it Evropian. Siç ka mësuar BujanociNet gjatë këtij takimi kryetari Arifi i ka prezentuar përfaqësueses së lartë të OKB-së potencialet me të cilat disponon komuna e Bujanocit, dhe njëkohësisht kanë biseduar për finansimin e mëtutjeshëm të zhvillimit ekonomik të komunës së Bujanocit./BujanociNet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »