Kryetari Arifi ftohet në inftarin e shtruar nga ambasada e SHBA-së në Beograd

0

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë shumë liberale dhe tolerante ndaj feve, sa që dhe organizojnë darka për raste të ndryshme me shumë të ftuar. Se fundmi ambasada amerikane në Beograd, ka organizuar për sot iftar për nderë të muajit të shenjtë të Ramazanit në të cilën marrin pjesë shumë intelektual dhe ambasador të huaj që i përkasin fesë islame.

shba

Në mesin e të ftuarve në emër të ambasadorit amerikan Michael Kirby është ftuar edhe kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi që të marrë pjesë në këtë iftar që do të shtrohet në rezidencën e ambasadës amerikane në Beograd nga ora 19.45. Prefekti i komunës sonë në këtë mbrëmje do të këtë rastin që të takohet dhe me shumë ambasador të tjerë e qeveritar dhe intelektual nga vendi dhe vendet të tjera të botës dhe do të këtë rastin të prezantoj situatën ekonomike dhe politike për komunën tonë./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »