Kryetari Arifi ftohet në iftarin e shtruar nga ambasada e Turqis

0

Me ftesë të ambasadorit të Turqisë në Beograd Mehmet Kemal Bozay, kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi sot merr pjesë në iftarin e shtruar në rezidencën e ambasadorit në Beograd.

Arifi Bozay

Në këtë iftarë i cili tashmë çdo vit shtrohet nga ambasada e Turqisë, përveç kryetarit Arifi do të marin pjesë edhe shum personalitete vendore dhe ndërkombëtare, veçanarisht ata të cilët i përkasin fes islame. Vlenë të theksohet se populli turk është ndër popujt të cilët më së shumti i japin rëndësi muajit të bekuar të Ramazanit, këtë e dëshmonë edhe vet iftari i shtruar për më shumë se 2000 persona ditë më parë nga komuna BajramPasha, në fshatin Tërrnoc të Bujanocit./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »