Kroaci – Angli, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

0

Kroacia ka kaluar në finale të Kampionatit Botëror.

Kroatët arritën që ta eliminonin Anglinë me golat e Perisicit dhe Mandzukicit, që të përballen me Francën në finale të garës më të madhe të futbollit në botë.

Padyshim që lojtari i ndeshjes ishte Ivan Perisic që shënoi gol dhe kishte disa raste për të shënuar gol, duke marr notën 8.7, raporton ORAinfo.

Nga ana tjetër, dështimi i ndeshjes ishin Young dhe Henderson, që morën notat 6.2,/ORAinfo/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »