Krijesa misterioze me “sqep dhe gëzof” po çmend shkencëtarët! (Video)

0

Një krijesë misterioze detare me një “sqep” si të zogut dhe “gëzof” në bishtin e tij është raportuar se është nxjerrë nga deti në një plazh, duke i shtangur ekspertët e biologjisë marine.

auto_krijesa1435692869

Mbetjet e bishës gjigante janë gjetur në Lindjen e Largët të Rusisë, në brigjet e Ishujve Sakhalin, një vend i cili gjendet më pranë Shteteve të Bashkuara se sa Moskës.

Me një karkasë të përgjakur të ndarë dhe eshtrat që dalloheshin, shkencëtarët nuk e kanë identifikuar ende krijesën e çuditshme që ngjan si një “mutant” parahistorik, që ka karakteristika si të një delfini por që është dy herë më i madh se njeriu. /mapo.al/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »