Kosovarët kryeministrin serb e presin si “NIPÇE”

1

Disa të rinjë shqiptarë të Kosovës e kanë zgjedhur një mënyrë të veçantë për ti dëshiruar mirëseardhje kryeministrit serb Aleksandër Vuçiç, i cili sot po qëndronë në Kosovë.

NipçeArsyet janë të ndryshme përse këta të rinjë e kanë zgjedhur këtë mënyrë të mikëpritjes, disa flasin se Vuçiç është me prejardhje nga njëri nga qytetet e Kosovës, ndërsa një version tjetër thuhet se ai ka një lidhje tjetër me Kosovën nëpërmjet kusherive, dhe version i fundit për të cilin kanë aluduar edhe të rinjtë shqiptarë me pankartën “MIRËSEVJEN NIPÇE” thuhet se babai i tij biologjik është një shqiptarë që jeton dhe vepron në Beograd, ish reporter i RTK-së, një lajm të tillë së fundmi e kanë publikuar mediumet serbe, veçmas ajo Kurir, duke i vendosur në balline fotot dy protagonistëve që dyshohet se janë babë e birë. E gjith kjo aferë është demantuar nga vet ish-reopteri i RTK-së Fahri Musliu, i cili veç tjerash ka deklaruar se ai ka punuar me nënën e kryeministrit serb dhe se kanë qenë koleg të mirë./BujanociNet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

1 Koment

  1. Pak e paskeni heshuar Bujanovci.net.Per hir te informimit objektiv Fahri Musliu e ka shprere shume kjarte se Vuciq eshte i lindur me 1970,ndersa Fahriu ne Beograd ka shkuar me 1972.Besoj se mjafton

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »