Kosova po zbrazet

0

Kosova po vazhdon të boshatiset për çdo ditë nga emigrimi ilegal, ndërsa mos shërimit të kësaj plage “aksidentalisht” po i kontribuojnë edhe shtetet perëndimore, duke mos u dhënë viza qytetarëve të Kosovës, me arsyeje se nëse largohen nga Kosova më nuk dot të kthehen shkaku i ekonomis së dobët dhe korrupsionit të madh në Kosovë.

KosovaE derisa Kosova nuk ka as shpresa se do të fitojë shpejt liberalizimin e vizave, gjendja e rëndë ekonomike, kriza politike, papunësia e madhe po kontribuon që kosovarët të ikin ilegalisht drejt BE-së, ndërsa qeveria e Kosovës me shum ministra të rahatuar në qeverin e Kosovës, i kan dhën urdhër policis së Kosovës që të i kthejn mbrapsht të rinjët Shqiptar, por ata po marrin rrugët ilegale disa rrugët malore e disa tjer duke korruptuar edhe zyrtarët kufitar./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »