Kosova dhe Finlanda ndahen me ruzltat baraz për kualifikimin në botërorin Rusia 2018 (Video)

0

Kosova

Kosova dhe Finlanda jan ndarë me rezultat të barabartë në ndeshëjen e zhvilluar në Turku të Finlandës për kualifikimet në botërorin “Rusia 2018”.

Kosova ka shënuar një histori të madhe në futboll duke barazuar në paraqitjen e parë të saj në një eviniment të tillë.

Valon Berisha është futbollisti që do të hyj në histori të përfaqësueses së Kosovës.

Ai shënoi golin e parë në histori për Kosovën, të një ndeshje të rëndësishme siç janë kualifikimet.

Berisha shënoi gol nga penalltia në minutën e 60-të. /indeksonline/

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »