Kopja e Ibras lajm në mediat angleze, shqiptari nga Hodonoci i Kamenices, e priti suedezin jashtë hotelit para derbit ndaj Liverpoolit (Foto)
14:09 | 15 Janar 2017
Manchester Unitedi dhe Liverpooli u ndanë me një barazim 1-1 në derbin e javës së 21-të në Ligën Premier.
 Por, para ndeshjes Mirror i kushtoi një lajm ‘kopjes’ së Zlatan Ibrahimovic, i cili ishte duke e pritur atë të shtunën mbrëma jashtë hotelit Lowry.
Kopja besohet se është shqiptari, Ahmet Murina, i cili në një intervistë për Telegrafin në vitin 2016, kishte zbuluar se shumë qytetarë e ndalojnë atë për fotografi. Ëndrra e tij ishte që një ditë ta takojë Ibran, por se a ia ka arritur, kjo mbetet të shihet në vazhdim. /Telegrafi/ [caption id="attachment_70851" align="aligncenter" width="960"]Foto e Ahmet Murina-s ku tregon se po ndjek portalin ton, pasi qe jemi afër Hodonocit gjeografisht Foto e Ahmet Murina-s ne facebook, ku tregon se po ndjek portalin ton, pasi qe jemi afër Hodonocit gjeografisht[/caption] [caption id="attachment_70847" align="aligncenter" width="615"]Shqiptari, Ahmet Morina, duke ia bërë Ibras me dorë para hotelit. Shqiptari, Ahmet Murina, duke ia bërë Ibras me dorë para hotelit.[/caption] [caption id="attachment_70848" align="aligncenter" width="810"]Mediat angleze të befasuara nga ngjashmëria e madhe e fokusuan mirë fytyrën e shqiptarit, i cili dukej i dëshpëruar që idhulli i tij nuk u ndal për një foto. Mediat angleze të befasuara nga ngjashmëria e madhe e fokusuan mirë fytyrën e shqiptarit, i cili dukej i dëshpëruar që idhulli i tij nuk u ndal për një foto.[/caption]

Kristin Prengaj