Koortinatori i OSBE-së në Bujanoc, vizitoj shkollën e mesëme “Sezai Surroi”

0

Sot shkollën e mesme “Sezai Surroi” e vizitoi Koordinatori i OSBE-së në Bujanoc, Giacomo Bosisio i shoqeruar nga bashkepunetoret e Tij.

Ata u njoftuan me problemet që e përcjellin arsimin shqip në Luginë. Mungesa e teksteve shkollore dhe mosnostrifikimi i diplomave të lëshuara nga Universitetet e Kosovës janë goditjet më të mëdha që i bëhen arsimit shqip në Luginë të Preshevës, ka thënë djretori i kësaj shkolle Zejni Fejzullahu.
Musafiret u njoftuan edhe për kushtet nën të cilat punohet në shkollën e mesme “Sezai Surroi”./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »