Kontrollime të xhandarmerisë dhe policisë në hyrje të fshatit Raincë (Foto & Video)

0

pika1

Sot në hyrje të fshatit Raincë të Preshevës jan vendosur pika kontrolluese nga Xhandarmëria dhe Policia Serbe.

Për deri sa Serbia në rrafshin doplomatik po synon inkuadrimin në familjen europiane e në praktikë qytetarëve të vetë i ngrit “pika kontrolluese” nga forcat speciale, dhe jua cenon lëvizjen e lirë, nuk shkojnë bashkë këto dy veprime, bota demokratike nuk i pranon, thuhet në reagimin e TV Spekterit.

Ngritja e postblloqeve nuk është imazh i mirë as për shtetin e as për popullaten e pafajsheme e cila edhe pa këto pika edhe ashtu po e zhvillon jetën për gazepi/BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »