Konsumoni këto ushqime dhe nuk shtoni në peshë

0

 

Sipas dietologes, Lisa Young, këto ushqime zakonisht janë në dy kategori pra ato janë frutat dhe perimet.

Edhe pse këto fruta dhe perime nuk kanë shumë proteina, ato janë të mbushura me shumë vitamina, antioksidantë dhe ushqyes të tjerë që kanë përfitime të shumta për shëndetin tuaj.

Këto janë disa nga këto ushqime që mund t’i konsumoni pa u brengosur se do të trasheni:

Selinot

Lakra jeshile 

Boronica 

Trangulli

Domatet 

Portokalli

Powered by WPeMatico

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »