Konfiskohen 75 kilogram duhan ne veture te Bujanocit

0

Doganierët gjatë kontrollimit të ashtuquajtur “të thellë” në Vranjë kanë gjetur 75 kilogram duhan të grirë pa kurrfarë dokumentacioni përcjellës, njofton dogana e Serbies.

Për kontrollë është ndaluar vetura “VW Passat” me targa të Bujanocit në bagazhin e të cilin janë gjetur tri kutija kartoni të mbushura me duhan.

Kundër shoferit 45 vjeçar nga Bujanoci është ngritur vepër penale për mall të huaj dhe të padoganuar prejardhja e të cilit nuk i dihet.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »