Konfiskohen 150.000 cigare të transportuara nga Kosova

0

Në aksion të përbashkët të policisë dhe doganës janë gjetur 150.000 cigare “Eva Slims” me banderola të Kosovës pa dokumentacion.

CIGARI 005

Duke marrë parasysh se vlera e mallit kalon 1/3 e vlerës së veturës, përveç cigareve të gjetura, deri tek përfundimi i procesit gjyqësor, është konfiskuar edhe vetura, njofton dogana. Cigaret ka tentuar ti kontrabandoj një qytetar i Vranjës (24) i cili i ka transportuar ato nga Bujanoci për në Serbi qendrore që ti shesë. Ai është ndaluar nga policia në rrugën Vranjë – Leskoc.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »