Konçuli stoils edhe pyjet me flamuj kombëtar (Foto)

0

Konçulasit përpos rrugëve të cilat i kan stolisur me flamuj kombëtar tani edhe në pyjet e Konçulit jan vendosur flamuj kombëtar, raporton BujanociNet.

Banorët të cilët kan vendosur këtë flamur kan cituar se kjo është bër për të i dëshiruar mirëseardhëje bashkatdhetarëve tanë të cilët jetojn dhe punojn në mërgim, andaj të gjithë ata Shqiptarë të cilët jetojn në mërgimë dot mund ti shohin këta flamuj në pyejet e Konçulit gjatë ardhëjes së tyre për në shtëpit e tyre në Kosovë apo në Luginë. Këta flamuj mund të vërhen në dalëje të fshatit Konçul afër mbi varrezave të fshatit Konçul, fshati Konçul është një ndër fshatrat e vetëme të Luginës së Preshevës i cili rrespekton flamurin kombëtar Shqiptar dhe gjithmon për qdo festë është fshati i vetëm i cili stoliset me flamuj kombëtar, banorët e fshatit si gjithmonë jan kujdesur për fshatin e tyre për ta stolisur me flamuj kombëtar./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »