“KONÇULI 2017” TURNIR

0

Nën patronatin e Bashkësis Lokale të fshatit Konçul organizohet turnir në futboll të vogël për nder të 16 vjetorit të rënies heroike së dëshmorit kombit “Vebi Rexhepi”.

Turniri mbahet me datë 20-21 Maj duke filluar prej orës 12 tek shkolla e fshatit, ndërsa finalja zhvillohet me datë 23.05.2017 prej orēs 15:00. Ekipet pjesmarrēse duhet të ken këtë përbërje: 4+1 lojtar dhe 2 rezerv. Paraqitja e ekipeve është pa pages.

Për më tepër informata dhe paraqitje tē ekipev keni këtë numer kontakti:0637009695

Afati i fundit për paraqitjen e ekipeve është data i 19 Maj ( E Premte) ku po këtë ditë nga ora 19.00 do të bëhet hedhja e shorteve dhe do të publikohën përmes internetit. Shpresojmë që ky turnir të jetë sa me madheshtor dhe dinjitoz sepse falē gjakut të ktyre dëshmorëve sod e gēzojmë këtë të paktën liri që kemi./BujanociNet/

Me respekt: Këshilli Organizativ

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »