Komuna e Bujanocit pjesmarrëse në komferencën e organizuar në Ulqin

0

Në konferencën e organizuar nën patronatin e kryetarit të Komunës së Ulqinit në bashkëpunim me organizatën ICMA. Pjesmarrëse komunat nga rajoni.

Pjesmarrës në këtë  komferencë ishin Vera Orloff ( drejtoreshë e ICMA nga Los Angeles), Lulzim Fushtica (ekspert nga Kosova), dhe pjesmarrës nga komunat e rajonit.  Ku mori pjesë edhe komuna e Bujanocit ku u përfaqësua nga shefi i kabinetit të kryetarit të komunës së Bujanocit Rahim Salihi dhe sekretari i kuvendit të komunës së Bujanocit Selami Mustafa.

Komferenca e organizuar në Ulqin është vazhdimsi e komferencës e cila u mbajt në Danimark ku ishte pjesmarrës edhe kryetari i komunës së Bujanocit Shaip Kamberi, në cilësin e rrjetit të komunave dhe qyteteve të forta ku komuna e Bujanocit është bërë antare këtë vit./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »