Komuna e Bujanocit përfiton projekt për krijimin e zonës së re për këmbësorë (Dokoment)

0

Komunës së Bujanocit i jan ndarë 3 milion dinarë për realizimin e projektit me qëllim të krijimit të zonës së re për këmbësorë.

Zyrës për zhvillim ekonomik lokal iu është aprovuar projekti në vlerë prej 3 milion dinarëve për rekonstruimin e pjesës në të cilën ndodhen embëltoret e vjetra të qytetit dhe shndrrimit të njejtës në zonë për këmbësorë.

Projektin do t’a finansoj Ministria e Turizmit dhe telekomunikacionit, ndërsa pjesmarrje në të do të ketë edhe Komuna e Bujanocit./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »