Kompania “Turker” nga Turqia dhuron dy kombibusë për KBI-në

0

Në fillim të javës, Këshilli i Bashkësis Islame në Bujanoc dhe ai i Preshevës kanë fituar donacion nga një kombibus i cili shërben për transporimin e kufomave, nga kompania turke “Turker”.

img_1370-748312962

Këtë donacion KBI e ka përfituar nëpërmjet komuës së Bujanocit gjatë ditës së hënë, ku nga ana e kryetarit të komunës Nagip Arifit iu kanë dorzuar çelsat e makinës. Kryetari i Këshillit të Bashkësis Islame në Bujanoc Sulejman Fejzullahu thekosi se, ky donacon është i mirëseardhur për Bashkësin Islame, që do të shërbej për qytetarët e komunës së Bujanocit. fullsizerender-6579012805Fejzullahu gjithashtu potencoi se automjeti i dhuruar është në procedur e sipër për regjistrim me targa të sërbis, dhe me kerkes të KBI nga ana e ministris së finacave automjeti është liruar nga dogana. Ky donacion ishte një nevoj për Bahskësin Islame ku nga tash KBI do të zgjedh çështjen e transportit për shpërndarjen e ndihmave humanitare./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »