Komandanti i UÇPMB-së, qe 7 vjet nuk ka shkuar në shtëpi

0

Një komandant që udhëhoqi një njësit të UÇPMB-së ka shtatë vjet që nuk ka shkuar në shtëpinë e tij në Preshevë. Atë e ka dënuar gjykata serbe me gjashtë vjet burg në mungesë.

komandanti-i-u-ccedil-mb-s-euml-qe-7-vjet-nuk-ka-shkuar-n-euml-sht-euml-pi_hdLulzim Ibishi nga fshati Norçë e Preshevës ka shtatë vjet që nuk ka shkelur në vendlindjen e tij, shkruajn mediat e Kosoves. Mbi Komandant Lulin, që drejtonte një brigadë të UÇPMB-së, rëndon një dënim prej gjashtë vjetësh burgim pasi që në shtëpinë e tij policia serbe thonë se gjetën shumë armatim në vitin 2008. Për Ibishin, krejt kjo ishte një inskenim. Ndonëse në Kosovë është i lirë kjo nuk i mjafton. Ai u detyrua që në Kosovë ta sjellë edhe gruan dhe fëmijët e tij. Ibishi ishte edhe pjesëtar i UÇK-së dhe po pret të merr statusin e veteranit./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »