Kolonat e gjata në vendkalimin kufitar Konçul – Dheu i bardh, mbi 2km (Video)

0

Ditëve të fundit pothuajse bashkatdhetarët tanë kan bllokuar totalisht vendkalimin kufitar Konçul – Dheu i bardh, në video mund të shikoni pritjet e gjata të bashkatdhetarëve të cilët po vazhojn të vijen për pushime në vendlindjen e tyre.

Filmimet të cilat ka realizuar BujanociNet, paraqesin qarët pritjet e gjata në pikën kufitare Konçul – Dheu i bardh mbi dy kilometra, në video duket kjarët se pritjet jan afruar pikës së vjetër kufitare e cila tani më është jasht funksionit dhe gjatsia nga pika e re në pikën e vjetër kufitare është 2.5 km/BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »