KK “Besa” nga Bujanoci në kampionatin Europian në Tiranë

0

Klubi i karates “Besa” nga Bujanoci po merr pjesë në kampionatin Europian të karates në “Shotokan” i cili po mbahet në Tiranë më 03,04 dhe 05 tetor 2014.

583X3662393karate

Në këtë kampionat Europian KK “Besa” po përfaqësohet me 6 garues, në dy diciplina, të katave dhe në kumite (luftëra). Garuesit që do ta përfaqësojnë për tri ditë radhazi komunën e Bujanocit në këtë kampionat Europian janë, Redon Sherifi, Besa Abdyli, Evelina Mustafa, Labinot Pajaziti, Valon Ismaili dhe Halil Xhelili. “Konkurenca pritet të jetë jashtëzakonisht e madhe, u shprehen per BujanociNet, trenerët e klubit Ramiz Asllani dhe Seuda Fazliu, por thonë ata në kampionatë janë nisur të përgaditur dhe shpresojnë që karatistët nga Bujanoci do të japin maksimumin në këtë garë./BujanociNet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »