Kjo perime ju ndihmon ta largoni erën e keqe të gojës

0

Jo vetëm luleshtrydhet, por edhe karotat veprojnë si zbardhues për dhëmbët.

Kur ato konsumohen të freskëta dhe të pagatuara veprojnë si pastrues për dhëmbët, transmeton KJ.

Karotat vrasin bakteret e gojës dhe i bëjnë dhëmbët më të bardhë. Për shkak të përmbajtjes së lartë të vitaminës C, do të keni mishra më të shëndetshëm dhe më pak baktere që shkaktojnë erën e keqe.

Ndaj mos hezitoni që pjesë e dietës suaj të jenë karotat në masë.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »