Kjo është dredhëza më e madhe në botë (Foto)

0

Dredhëza (luleshtrydhja) njihet me shekuj për shkak të shijes së saj të ëmbël dhe të mirë.

dredhezat

E njohur prej kohës së romakëve për shkak të vetive mjekësore, dredhëza – që përmban antioksidant – ka shëruar shumë sëmundje, duke përfshirë edhe gurët në veshka.

Por, duke e ditur madhësinë maksimale që mund të ketë një dredhëz, ka edhe të atilla që rriten shumë – madje më shumë se që duhet, transmeton Gazeta Express.

Kështu, dredhëza më e madhe në botë peshoi rreth gjysmë kilogram. Sipas Librit të Rekordeve Ginis, dredhëza më e madhe ndonjëherë u rrit më 2015 në Koji Nakao të Japonisë.

Kjo është ajo:

dredeza e madhheeeee

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »