King Vali Corleone, i kërkon Luginës të votojn për Aleksandër Vuçiqin (Foto-status)
14:12 | 27 Mars 2017

Zgjedhjet parlamentare për president të Serbisë do mbahen më 2 prill të këtij viti. Në këto zgjedhje pritet të marrin pjesë dhe të dalin të votojnë edhe shqiptarët e Luginës që jetojnë në Serbi por edhe Shqiptarët e Kosovës të cilët jetojn në Mitrovic Veriore. Rreth kësaj teme ka folur edhe King Vali Corleone, i cili ka befasuar të gjithë me qëndrimin e tij, transmeton Telegrafi. Kingu u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që të dalin të votojnë masovikisht kryeministrin aktual, kandidatin për president, Aleksandar Vuçiç. “The KING of ILLYRIA. Për të Gjithë Shqipêtaret, apo për ILLYRIANËTqë Jetojnë në Serbi: Për Zgjedhjet në Sërbi, Ju ILLYRIANËT, Duhet të Votoni, Dhe Duhet Patjetër Ju Ta Votoni, Alexander Vuqiq. Mos Më Pyetni Asgjë Dacord, Ju e Dini që KING’iNuk Gabon Asnjëherë. Salute”, ka shkruar Vali në Facebook. Ndryshe, partitë shqiptare në Serbi ende nuk janë deklaruar nëse do të marrin pjesë në zgjedhje, Vali ka filluar fushatën për Vuçiqin./BujanociNet/
Aurela Hoxha