Kinezët e kanë gjetur! Pija që zhduk çdo sëmundje kronike

0

Duket e pamundur, por disa sëmundje kronike mund të shërohen plotësisht vetëm me një ilaç që e përgatisni në një kavanoz. Ky është sekreti i mjekëve popullorë kinezë dhe receta e plotë.

Kjo pije stabilizon tensionin e gjakut, si dhe ul sheqerin në gjak tek pacientët me diabet. Gjithashtu, ndihmon për problemet me urinimin e shpeshtë gjatë natës, pasi ndikon në trajtimin e infeksioneve në traktin urinar.

Por gjithashtu ndihmon me kapsllëkun, pagjumësinë, apo problemet me sytë.

Përbërësit:

3 qepë

750 ml verë e kuqe

Përgatitja:

Pritini qepët dhe vendosini në një enë qelqi. Mbulojini me verë dhe mbyllni kapakun e enës. Kjo enë duhet të qëndrojë në mjedis të freskët për 7­8 ditë. Pas kësaj periudhe, vendoseni në frigorifer përzierjen e kulluar. Konsumoni nga 50 ml një herë në ditë. Për një efekt më të mirë, hani qepën që ka qëndruar në verë.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »