KF “AS” nuk njeh konkurencë, i radhit fitoret

0

Klubi i futbollit të vogël KF “AS” tashmë i pari në tabelën e ligës së dytë të Sërbis në Futsall, përveq një barazimi si mysafir në këtë sezon, të gjitha ndeshjet tjera i ka radhitur me rezultat pozitiv.

1477429_1002992166384034_3474836997579890436_nKundërshtarët e fundit ishin KF “Prokuple” nga Prokupla të cilët u mposhtën me rezultat 11:5, dhe kështu përveq pikëve të fituara KF “AS” edhe për nga golat e shënuar në këtë sezon është e para në tabelë. Tashmë është mëse e qartë se KF “AS” klubi i vetëm shqiptarë që garon në ligën e dytë të Sërbisë në Futsall, synon një rang më lartë, gjegjësisht ligën e parë të Sërbisë, për qka edhe djelmoshat e këtij klubi janë të përgaditur në këtë rrugëtim. 988447_1002992846383966_4304919991000599451_nNdeshja e sotme nisi me avantazh për KF “AS” qysh në minutën e dytë dhe brenda 3 minutave arritën ti shënojnë 3 gola, duka ia humbur shpresat kundërshtarëve,/BujanociNet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »