Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri. Në cilën anë janë Kosova, Shqipëria dhe Serbia?

0

Por shtetet në arenën ndërkombëtare janë ndarë në mendimet e tyre nëse sulmi ishte i drejtë apo jo.

Ja shtetet që mbështesin sulmin ajror në Siri janë:

– Shtetet e Bashkuara

– Mbretëria e Bashkuar

– Franca

– Gjermana

– Turqia

– Arabia Saudite

– Katari

– Kanadaja

– Japonia

– Australia

– Izraeli

– Kroacia

– Kosova

– Shqipëria

Shtetet që kundërshtojnë sulmet në Siri

– Regjimi sirian

– Rusia

– Irani

– Kina

– Serbia? (Vuçiq nuk është deklaruar as pro e as kundër, por e mban anën e Rusisë).

Powered by WPeMatico

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »