Këto shenja tregojnë se keni gurë në veshka

0

Gurët në veshka shkaktojnë dhimbje serioze, për shkak se ngujohen në traktin urinar.

Shenjat të cilat tregojnë se mund të keni gurë në veshka janë:

1. Dhimbje abdominale ose në shpinë

2. Ndryshim i ngjyrës së urinës

3. Urinim i shpeshtë dhe me dhimbje

4. Simptoma të ngjashme me gripin

5. Gjak gjatë urinimit

6. Infeksione në traktin urinar

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »