Këto janë dy ushqimet që riparojnë pothuajse tërësisht dëmtimet nga cigarja

0

Të hani tre molla në ditë është mënyra natyrale e trajtimit të dëmtimeve të shkaktuara nga cigarja, kanë treguar studimet e reja.

Hulumtimet kanë gjetur të njëjtat përfitime që zgjasin jetën e që arrihen nga konsumimi i dy domateve çdo ditë.

Megjithatë, efekti mund të arrihet vetëm nëse ato janë të freskëta- domethënë domatet e konservuara ose të përpunuara si dhe mollët nuk funksionojnë.

Rënia natyrore e funksionimit të mushkërive gjatë 10 viteve ishte më e ngadalshme midis ish duhanpirësve me një dietë të lartë me domate dhe fruta, sidomos me mollë.

Shkencëtarët përfunduan se përfitimet rrjedhin nga dy domate ose tre fruta çdo ditë

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »