Këtë deri me tash nuk e keni parë: Shikoni se si është xhiruar “Sylejmani i Madhërishëm”

0
Publiku në Kosovë me të madhe vazhdon t’i ndjekë episodet e reja të serialit të famshëm turk “Sylejmani i Madhërishëm”.

Seria që ka të bëjë me jetën e Sylejmanit të Madhërishëm, jetën e tij më shumë sfida, sukseset, rëniet, intrigat në harem, përfshin epokën e shekullit të 16-të dhe fuqinë e Perandorisë Osmani të asaj kohe.

Sulltan Sylejmani ka ardhur në pushtet në moshën 26 vjeçare, kurse sundimi i tij ka zgjatur 46 vjet. Ka qenë sundimtari më i madh osman i cili ka arritur fitore nëpër Evropë dhe Azi.

Seriali ka arritur sukses të madh jo vetëm në Kosovë, por në tërë rajonin e Ballkanit.

Në u sjellim kuadro nga prapaskena e xhirimit të këtij seriali. /Indeksonline/

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »