Këta janë kandidatët për Topin e Artë (Foto)
14:14 | 21 Prill 2017

Portali spanjoll, Fichajes.net ka analizuar aktuale rreth luftës për Topin e Artë 2017.

Sipas Fichajes.net, Cristiano Ronaldo mbetet sërish pretendent kryesor për ta fituar Topin e Artë 2017 “Historia e titujve për Topin e Artë tregojnë se gara kolektive dhe golat ndikojnë në çmimin”, shkruan sichajes.net, përcjell Express. Sipas Fichajes.net, eliminimi i Barcelonës në garat evropiane në mënyrë drastike zvogëlon mundësitë e Leo Messi, Neymar dhe Luis Suárez në triumfin për Topin e Artë. Kështu, kandidat kryesor për ta fituar këtë çmim do të jenë: Cristiano Ronaldo, Antoine Griezmann, Paulo Dybala dhe Kylian Mbappé. /Express/
Aurela Hoxha