Kështu dukej Nju-Jorku në ditët e tij më të këqija (Foto)

0

New Yourk

Për qytetin më të njohur në botë, fillimi i viteve 1970 ishte një nga periudhat më të vështira.

Sipas “Daily Mail”, Nju-Jorku në atë kohë vuante nga papunësia e theksuar dhe qyteti ishte zhytur në dëshpërim.

Gjithashtu, si pasojë e krimit i cili kishte lulëzuar, shumë zona të qytetit u braktisën.

Fotot e publikuar nga mediet ndërkombëtare, sjellin imazhet e asaj periudhe turbulente.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »