Kështu do të duken celularët e rinj Nokia

0

Nokia1

Po, Nokia do të kthehet dhe të gjithë janë të ngazëllyer me këtë.

Fotografitë më të fundit të publikuara online tregojnë se celularët e rinj Nokia – të cilët do të veprojnë përmes sistemit Android – do të kenë një dizajn me të vërtetë të veçantë.

Celularët do të prodhohen nga HMD Global, kompani kjo që do të vazhdojë të bëjë celularë për Nokia-n për 10 vitet e ardhshme, transmeton Gazeta Express.

Trupi i celularëve do të jetë polikarbon – jo metal – dhe dizajni do të jetë pothuajse i ngjashëm me tabletin Nokia N1.

Celularët pritet të ekran 5.5 inç OLED me rezolucion QHD dhe kamerë 22MGP.

Nokia2

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »