Kërkohet dorëheqja e gjithë qeverisë

0

Demonstruesit në Shkup e filluan protestën e sotme para qeverisë, ku u ndaluan nga kordoni policor në kryqëzimin para ndërtesës së qeverisë.

20150513215047344646

Ata vazhduan përpara Gjykatës Themelore dhe në fund protestuesit e shprehen pakënaqësinë e tyre para Parlamentit.

Mediat shqip në Maqedoni transmetojnë se para Parlamentit qindra qytetarë kanë kërkuar dorëheqjen e gjithë Qeverisë, e jo vetëm dy ministrave të Gruevskit.

Në protestën e sotme shihej edhe banderola në gjuhën shqipe si dhe flamuj shqiptarë bashkë me ato maqedonas.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »