Kërkohen 100 zjarfikës – 3 në Preshevë, 1 Bujanoc dhe Medvegjë

0

MUP ka publikuar konkurs për trajnim të zjarrfikësve, ndërsa për të kaluar një kandidat, ai duhet të jetë me moshë 19 deri 30 vjet, të ketë të kryer shkollën e mesme dhe të ketë patent shoferin e kategorisë C, thuhet në MUP.

Konkursi është i hapur me 11 gusht dhe do të zgjasë 30 ditë, ndërsa 3 kërkohen në Preshevë, 1 Bujanoc dhe 1 në Medvegjë.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »