Kë zgjedhin vajzat gjermane, shqiptarin apo serbin? Kjo do t’ju befasojë (Video)

0

Një eksperiment social është realizuar nga disa “youtub”-ier të njohur në rrugët e Gjermanisë.

Në fokus kanë qenë dy djem, të cilët përkatësisht janë prezantuar si një shqiptar dhe një serb.

Të dyve u janë dhënë flamujt e shteteve përkatëse dhe vajzat e djemtë gjermanë duhet të zgjedhin.

Djalin shqiptar, apo djalin serb? Flamurin shqiptar apo serb? Kë zgjedhin gjermanët?

Në fakt, nga ajo që shihet në video, një pjesë e madhe e tyre preferon shqiptarin dhe zgjedh flamurin shqiptar.

Por, ka edhe nga ata që zgjedhin serbin, megjithëse janë të paktë në numër, se sigurisht, jo të gjithë kanë shije të njëjtë.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »