KBI fillon me mbushjen e shportës së Ramazanit

0

Departamenti i të rinjëve pranë Këshillit të Bashkësis Islame në Bujanoc, nga sot ka nisur aktivitetin e radhes e që është “Shporta e Ramazanit”, shporta u vendos në marketin “Agro Adria” ne Bujanoc.

10653322_909317392424078_872084537368513358_n

Të gjith qytetarët që blejnë mallra në këtë market mund të bëhen kontribues duke vendosur një pjesë të mallit në këtë shport, e pastaj këto mallra do të iu shperndahen familjeve në nevojë, në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit. Pos shportës do të vendoshet edhe një kuti, ku qytetarët pos që mund të vednosin në shport gjëra ushqimore do të ken mundësi në atë kutitë të hudhin të holla, tha kryetari departamentit Nevzad Lutfiu. Shporta 2Menjëher pas vendosjes së shportës qytetarët e Komunës sonë si gjithnjë që janë human, nisën ta mbushin atë vend. Me këtë rast pronarët e marketit “Agro Adria” i kanë mbështetur dhe i kanë lënë hapsir për vendosjen e shportës. Kryetari i departamentit të të rinjëve pranë Këshillit të Bashkësis Islame në Bujanoc tha se, e njejta shport nesër do të vendoset edhe në marketin “Sara” në fhstin Tërrnoc./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »