Katër marinsa të vdekur nga një sulm me armë në Amerikë

0

K​atër marinsa të Ushtrisë Amerikane, kanë mbetur të vrarë dhe të tjerë të lënduar në një incident ku pati të shtëna armësh në qytetin Chattanooga në Tennessee në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

83705358-ac96a0ad-a051-49dd-afb8-44abbb905066

Të shtënat kanë filluar në një qendër rekrutuese ushtarake të quajtur Navy Reserve duke vazhduar në disa pjesë të tjera të qytetit Chattanooga.

Në mesin e të lënduarve është një polic, kanë bërë të ditur oficerët e autoriteteve të rendit.

Dorasi nuk është identifikuar por është konfirmuar se ai ka mbetur i vdekur pasi është neutralizuar, raporton ABC neës, transmeton Klan Kosova.

Oficerët e policisë nuk e kanë bërë të ditur mënyrën se si ka vdekur ai që ka shkaktuar vdekjen dhe lëndimin e disa personave.

Deri në këtë pikë, nuk ka dyshime se ky sulm ka të bëjë me terrorizëm, kanë deklaruar zyrtarë federalë për mediat amerikane.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »