“Karvani i Bereqetit” arriti në Tërnoc (Foto + 5 foto)

1

Të hënën më 07 korrik “Karvani i Bereqetit”, nën moton “Vëllazëria nuk njeh kufi”, gjatë rrugëtimit nëpër vendet e Ballkanit sot nadloi edhe në Tërnoc të Bujanocit.

1

Nën organizimin e bashkisë “Bajrampasha” të Stamtbollit dhe në bashkëorganizim me Komunën e Bujanocit do të shtrohet iftar të hënën më 6 korrik për 2000 besimtarë muslimanë të Luginës së Preshevës. Qysh në orët e mëngjesit kanë filluar përgaditjet afër stadiumit të fshatit./BujanociNet/

3 2

karavani1 karavani2 karavani4 karavani5 karavani6

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

1 Koment

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »