Kapet sasi e madhe e barërave kontrabandë nga Presheva për Nish /foto/

0

Doganierët në bashkëpunim me policinë gjatë kontrollimit të detajuar në afërsi të Preshevës kanë ndaluar tentim kontrabandë me sasi të mëdha të barërave.

Barera-01

Barërat deri në Nish ka tentuar ti kontrabandoj ZH.N nga Prokupla, i cili është ndaluar në rrugën lokale, në dalje të autostradës Shkup – Beograd. Ai kishte thënë policisë se po transporton pije.

Barera-02

Pas kontrollimit të detajuar, është gjetur se ai në veturë pick-up po transporton barëra me akciza të huaja pa kurrfarë dokumentacioni.

Ndër barërat e gjetura, si psh 12.000 tableta “Sintrom 4″ i cili përdoret për terapi për parandalimin e trombit, ky bari nuk është regjistruar në Serbi dhe shitja e tij është e ndaluar, andaj edhe mund të gjendet vetëm në “tregun e zi”.

Barera-03

ZH.N ka thënë se këto barëra i ka marrë nga një person i panjohur në Preshevë dhe ka pranuar se i ka transportuar deri në Nish për shitje të mëtutjeshme. /BujanociNet/

Barera-04

Barera-05

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »