Kapet një tjetër peshkaqen në bregdetin shqiptar

0

Një peshkaqen ka rënë në rrjetat e një grupi peshkatarësh në Patok të Kurbinit.

peshkaqeni

Mëngjesin e kësaj të marte, ata e kapën dhe nxorën në breg grabitqarin e detit rreth 3 metra të gjatë, që peshonte më shumë se 100 kilogramë.

Peshkatarët thonë se kjo është hera e parë që shikojnë në ujërat e kësaj zone një specie të këtij lloji dhe me përmasa të tilla.

Por ndërkohë prania e peshkaqenëve vitet e fundit është shtuar në bregdetin shqiptar, ndonëse pa paraqitur rrezik për pushuesit gjatë sezonit veror. /Vizion Plus/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com