Kapet banda nga Ferizaj dhe Nishi të cilët po eksportonin drog në Beograd (Foto)

0

d1

Funksionimin efikas , si dhe koordinimin e shkëlqyer të ndërsjellëta ndërmjet, Ministris të Punëve të Brendshme në Nish dhe Beograd, në bashkëpunim me Gjykatën e Lartë Publike Zyra e Prokurorisë në Nish kanë arrestuar tre të dyshuar për trafikim të marihuanë dhe kan konfiskuar katër kilogramë të drogës.

Në Beograd, u arrestuan M . L . (1967) dhe  E. B. (1963 ) nga Ferizaj, një Nis D. M. (1996 ) nga Nishi , për shkak të dyshimit të bazuar se kanë kryer veprën penale të prodhimit të paautorizuar dhe trafikimin e drogës.

Punoisit e operacionit policor më dje në mbrëmje kan zbuluar sasi të madhe të marihuanës dhe katër kilogram drogë të paketuar në katër pako, thuhet në njoftimin e lëshuar nga policia

punës operative policore intensive Nis, dje, në mbrëmje, zbuloi sasi qarkullimi të mëdha të marihuanës dhe katër kilogram paketuara në katër pako .

M. L. dhe E. B. dyshohet se kanë pasur për qëllim drogën ta shisnini në territorin e Nishit sasi të caktuar të marihuanës, ndërsa D.M (1996) dyshohet se ka ndërmjetësuar ku për këtë është paguar në shumën prej 600 euro.

Të dyshuarëve droga ju është gjetur e fshehur në vendin e gomës rezervë në veturën “Opel Astra” thuhet në njoftimine  policis ata jan dërguar për në gjykatën e Beogradit nën dyshimin e tregëtimit të maruhuanës në vlerë prej 1600 Euro./BujanociNet/

d3 d2

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »